Kaip pasirinkti tinkamą maisto papildą pagal savo poreikius?

parašė , 2023-02-05 15:29

SportasAr jums sunku gauti pakankamai maistinių medžiagų su maistu? O gal tiesiog norite sustiprinti savo sveikatą ir išvengti ligų? Nesvarbu, dėl kokios priežasties, svarbu pasirinkti tinkamą maisto papildą. Juk tai, ką valgome, turi didelę įtaką mūsų sveikatai, įskaitant gebėjimą išlikti stipriems ir sveikiems visą gyvenimą. Kadangi dauguma maisto produktų nesuteikia visko, ko mums reikia – mūsų mityba dažnai būna nepilnavertė arba nesubalansuota. Pavyzdžiui, juose gali būti nepakankamas tam tikrų vitaminų, mineralų, makroelementų ar kitų mikroelementų kiekis. Kitaip tariant, norėdami tinkamai maitintis, turime valgyti įvairius sveikus maisto produktus, gaunamus iš skirtingų šaltinių ir turinčius pakankamai įvairių maistinių medžiagų. ambicija.eu ir specialisto patarimai renkantis papildus.

Kas yra maisto papildas?

Maisto papildai yra koncentruoti maistinių medžiagų ir medžiagų šaltiniai. Tai vandenyje tirpūs vitaminai, tam tikros aminorūgštys ir mineralai, taip pat riebaluose tirpūs vitaminai A, E ir K. Šie maisto papildai paprastai vartojami su vandeniu, pienu arba sultimis. Jie yra puiki išeitis, jei nevalgote subalansuotos mitybos, norite padidinti tam tikrų maistinių medžiagų kiekį arba dėl sveikatos priežasčių vengiate tam tikrų maisto produktų. Maisto papildai nėra skirti pakeisti sveiką mitybą. Geriausia, jei jie vartojami kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis. Juos galite vartoti dviem būdais: 1 – kaip atskirą papildą; 2 – kartu su sveiku maistu.

Į kokias maistines medžiagas turėtumėte atkreipti dėmesį?

– Mineralinės medžiagos: Geležis, kalcis, kalis, natris, cinkas, manganas, jodas ir ypač magnis, kad būtų stiprūs kaulai ir raumenys. – Vitaminai: Vitaminai: folio rūgštis, vitaminai A, E ir K, B grupės vitaminai, C ir ypač vitaminas D – stipriam imunitetui, atsparumui stresui ir toksinams. – Mikroelementai: Kalio, natrio, natūralių cukrų, antioksidantų, fitocheminių medžiagų, aminorūgščių ir riebalų rūgščių, skirtų medžiagų apykaitai, sveikai odai, plaukams ir nagams, smegenų ir nervų sistemos sveikatai bei energijos lygiui. Yra ir kitų sveikatai svarbių maistinių medžiagų, tačiau jų sunku gauti su maistu (skaidulų, polifenolių ir kt.) arba sveikuose maisto produktuose jų yra per mažos dozės, todėl jų galima gauti su specialiais maisto papildais.

7 sveikos gyvensenos papildai

– Į sveiką, subalansuotą mitybą turėtų įeiti įvairūs vaisiai ir daržovės, neskaldyti grūdai, liesa mėsa, riešutai, sėklos ir sveiki riebalai. Šių maistinių medžiagų iš maisto produktų turėtumėte vartoti gausiai. – Vanduo: yra svarbiausia sveikatai maistinė medžiaga. Jis sudaro apie 70 % žmogaus kūno, atlieka svarbų vaidmenį medžiagų apykaitoje ir padeda išvengti ligų. – Miegas: Miegas yra labai svarbus gerai sveikatai palaikyti. Miego trūkumas didina daugelio ligų riziką ir gali smarkiai paveikti jūsų sveikatą. – Saulės šviesa: Vitaminas D atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant kalcio apykaitą organizme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Primename, kad greiti kreditai greičiausiai auganti pagal paklausą paskolų rūšis.