Egzamino klausimai apie automobilio šviesų naudojimą

parašė , 2018-05-10 16:12

Lempos automobiliamsGalbūt jūsų automobilis puikus, jame yra tokios šviesos https://www.autosviesos.lt/bmw-angel-eyes, tačiau svarbiausia yra žinoti, kaip jas naudoti. Šviesų kelyje naudojimas, žinoma, yra griežtai ir teisingai reglamentuotas kelių eismo taisyklių. Štai kokius klausimus apie šviesas galėtumėte gauti, jeigu laikytumėte KET egzaminą.

Ar reikia pašviesti automobilio numerius?

Galima pažvelgti čia https://www.autosviesos.lt/led-numerio-apsvietimas ir įsigyti įvairių automobilio numerių apšvietimo variantų, jūs turbūt pasirinksite LED. Pagal KET, numeriai turi būti apšviesti. Kam tai reikalinga? Kad juos matytų ir kiti eismo dalyviai, ir kameros, kurios fiksuos jūsų greitį, ir galbūt kelių eismo pareigūnai.

Iš ko susideda avarinės automobilio šviesos?

Avarinių šviesų specialiai nėra. Tačiau tai blykčiojimo režimas, kuomet blyksi visos geltonos šviesos, tai yra, posūkio ir kitos geltonos šviesos. Rankomis jų junginėti nereikia, pakanka įjungti avarinių šviesų signalizacijos mygtuką arba svirtelę, ir atsiranda avarinės šviesos.

Kur yra posūkio žibintai?

Jie paprastai pritvirtinti prie visų šviesų priekyje ir gale, šonuose. Kartais dar būna ir aukščiau, pavyzdžiui papildomi pritvirtinti ant veidrodėlių.

Kada galima naudoti rūko žibintus?

Rūko žibintus turi ne visi automobiliai, todėl ne visi ir gali naudoti. Jie yra žemiau nei įprastos šviesos ir jų forma pailga horizontaliai. Todėl esant rūkui spindulys ne duria į priekį, o išsklaido šviesą į šonus ir suteikia reikiamą apšvietimą. Rūko žibintus galima naudoti dviem atvejais. Pirmasis, tai esant atitinkamoms oro sąlygoms: kuomet yra rūkas, lietus, sniegas ir pan. Antras variantas: kai kelyje sugenda kairioji įprasta lempa. Tuomet galima įsijungti rūko žibintus tam trumpam maršrutui, kol nuvažiuosite iki serviso ar degalinės, norėdami nusipirkti lemputę.

Kada kelyje reikia išjungti tolimąsias šviesas

Su tolimosiomis šviesomis yra daugiausia nustatyta apribojimų. Visų pirma, tolimosios šviesos negali būti įjungiamos ten, kur yra apšviesta gyvenvietė. Taip pat negalima šviesų jungti, kai 150 m spinduliu yra automobilis. Dar reikia jas perjungti į trumpąsias, kuomet lenkia mašina iš galo, kad neakintumėte jos per veidrodėlius.

Ar dieną reikia šviesų?

Pagal įstatymą, dieną taip pat turi būti šviesos. Galinės šviesos nėra būtinos, tačiau priekyje turi būti specialios dienos šviesos, arba, jeigu automobilis jų neturi, reikalingos įjungti įprastos trumpojo nuotolio šviesos. Kai automobiliuose yra įrengtos dienos šviesos, tuomet galinės net neįsijungia. To nežinantys vairuotojai gali galvoti iš galo važiuodami, kad kažkas važiuoja be šviesų, bet iš tiesų taip nėra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Primename, kad greiti kreditai greičiausiai auganti pagal paklausą paskolų rūšis.