Kodėl gėlės kartais spaudžia ašaras?

parašė , 2018-11-11 14:32

Gėlės namuoseĮprasta manyti, kad https://www.geliusalonas.lt ar kiti gėlių salonai suteikia gražiausias puošmenas šventėms ar reikšmingoms progoms. Tačiau beveik niekada iš pirmo žvilgsnio gėlių ir ašarų nesiejame kaip bendro dalyko. O tą daryti būtų tikrai galima dėl keletos svarbių priežasčių.

Linksmos šventės

Kada dovanojamos geliu puokstes dezutese, arba puokštės? Pati gėlių forma paprastai priklauso nuo žmonių estetinio supratimo, taip pat galimybės gėles pamerkti ar palikti ilgiau dėžutėje, ir pan. Tačiau apskritai galima būtų skirstyti gėlių dovanojimo ritualą į šventes ir progas, ceremonijas. Jeigu kalbame apie šventes, tai gėlės dažnai dovanojamos per vestuves, gimtadienius, kūdikio gimimą, visokias kitokias šventes. Kas yra šventė? Tai nuostabi proga, nuostabi diena, kai yra švenčiama kažkas svarbaus, kažkas ypatingo. Taigi, emocijos ir taip yra geros. Žmonės jaučiasi pakylėti. Na o nuostabi gėlių puokštė iškart tą šventę gali paversti tokia ypatinga – netgi išspausti ašarą. Tad nieko keisto, kad per gimtadienį pamatę būrį mylimų žmonių, susijaudiname. O kai priešais save išvystame ir nuostabiausių gamtos stebuklų – ryškiaspalvių gėlių – kompoziciją, ašaros nebesilaiko akyse.

Jaudinančios progos

Ne viską galime pavadinti šventėmis, kada ašaros byra iš laimės. Puokštės taip pat yra simboliai laukimo, pagarbos, meilės. Taigi, nuostabi gėlių puokštė ar vienišas dailus gėlės žiedas gali lydėti tiesiog svarbius momentus, akimirkas, ceremonijas. Tarkime, atlikėja po koncerto ar aktoriai po spektaklio nusilenkia – pribėga maža mergaitė ir padovanoja puokštę gėlių. Argi ne nuostabu? Tai didžiulis pakylėjimas ir nuostabus jausmas. Arba, pavyzdžiui, kita jaudinanti proga. Grįžta iš ilgos kelionės laukta mylimoji ar mylimasis, o gal mama ar tėtis. Pasitinkame su gėlių puokšte ir byra ašaros. Kartais vien pats gėlių gavimo faktas gali sujaudinti iki ašarų – gal tai pirmosios gėlės, kurias būsimas vyras dovanoja patinkančiai merginai.

Liūdnos ašaros

Gėlės yra ypatingas simbolis, jis gyvas, jis yra gamtinis, ir jis susijęs su papročiais ir tradicijomis. Todėl žmones pagerbiame ne tik linksmų progų metu, bet ir tada, kai iš sielvarto plyšta širdis. Laidotuvės, šermenys, mirties metinės ir panašios skaudžios progos – tai laikas, kada ašaros krenta ir be gėlių. Tačiau gėlės suteikia papildomą efektą – grožį. Ir tas grožis priverčia dar stipriau spausti ašaras. Lygiai taip pat, kaip ir verskite su puokšte gėlių, klausydami nuostabių gailių dainų, pasiryžę tas gėles paaukoti saldžiabalsiam atlikėjui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Primename, kad greiti kreditai greičiausiai auganti pagal paklausą paskolų rūšis.