Kaip išlaikyti gėles šviežias?

parašė , 2018-04-16 10:47

Užsisakę nuostabių gėlių šventėms ar tiesiog nuotaikai pakelti iš čia https://memeliogeles.lt/kategorija/geles/, tikrai nenorėsite, kad šios grožybės netrukus nuvystų. Visgi norėsis turėti jas ilgiau. Tad ką daryti, kad gėles turėtumėte šviežias ir gražias ilgiau?

Užsisakyti su dėžute

Iš tiesų, gera idėja yra geles dezuteje. Jeigu jos profesionaliai paruoštos, sukomponuotos, tuomet atrodys tikrai puikiai. Na o dėžutė – tai vieta, kurioje gėlės laikysis gerai, nes tikriausiai bus ten specialiai paruošta drėgna terpė. Aišku, jeigu norite, kad gėlės ilgiau dėžutėje laikytųsi, apie tai praneškite floristams, iš kurių užsakinėsite. Tuomet jie ir specialiai gėles parinks, kurios ilgai laikosi, ir dėžutę taip paruoš, kaip reikia. Jums nereikės nieko daugiau stengtis daryti, o geles dezuteje tiesiog pastatyti ten, kur norite.

Pakirpti kotelius

Jeigu turite puokštę, tuomet ja reikės rūpintis ilgiau. Kuo geriau rūpinsitės, tuo ilgiau turėsite gražias ir nesugadintas, nenuvytusias, šviežias gėles. Pirmas patarimas – pakirpti kotelius. Gėlei teks įsisavinti vandenį ne tokiu ir natūraliu būdu – ji juk visgi jau bus nuvytusi. Todėl geras būdas užtikrinti, kad tas įsisavinimas vyktų tinkamai, pakirpti kotelius. Tą padarius, kotelis bus trumpesnis, greičiau aprūpins vandeniu visą augalą. Tuo pačiu ir nuskinkite visus nereikalingus mažus lapelius. Jų tikrai nereikia ir be jų jūsų augalai galės atrodyti kur kas geriau, jie nesiurbs vandens, ir neužterš vazos ar kitos vandens taros.

Keisti vandenį reguliariai

Gera idėja yra merkti gėles į visiškai skaidrius indus. Tai leis užtikrinti, kad vanduo būtų visuomet švarus, o ne savaitę stovėtų nepakeistas. Juk matysite jo būklę – ar jis skaidrus, kaip keičiasi jo spalva, kas vyksta taroje. Vandenį rekomenduojama keisti kas dvi dienas, to turėtų pakakti, norint išlaikyti gėlių šviežumą.

Užtikrinti gerą temperatūrą

Dar vienas labai svarbus gėlių išsilaikymui ir šviežumui faktas – tai gera temperatūra. Ji būtinai turi būti gera, nei per karštai, nei per šalta. Tad nelaikykite gėlių ten, kur viskas džiūsta iš karščio, arba kur naktimis minusinė arba labai žema temperatūra. Pavadinimas "kambario temperatūra" gana gerai nusako, kokios jos reikia.

Išmesti iš puokštės nuvytusias gėles

Jei turite įvairių gėlių puokštę, ji tiesiog ims tam tikru metu ne vienodai, netolygiai vysti. Paskutinis gelbėjimo manevras – išimti iš puokštės tas gėles ir augalus, kurie pirmieji nuvysta, kai tik tai ims matytis.

Vienas atsakymas į “Kaip išlaikyti gėles šviežias?”

  1. Jonas says:

    Atsidariusi nauja gėlių į namus pristatymo svetainė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Primename, kad greiti kreditai greičiausiai auganti pagal paklausą paskolų rūšis.